Magazyn Wine and You

Magazyn Wine And You

Nr 2/2015 listopad

Magazyn Wine And You - Nr 2/2015 - listopad

logo_podmiejska__krzywe.pngPoznaj nas ….

Kawiarnia „Podmiejska”
Wytyczona w XIX wieku trasa kolei warszawsko-wiedeńskiej przebiega przez Milanówek. Miejscowość, która powstała jako letnisko, z czasem zyskała prawa miejskie, zachowując jednak charakter miasta-ogrodu. Jesienny spacer ulicami miasta, wśród starych willi i starodrzewów, przy słonecznej pogodzie sprawia, że przestajemy żałować, że wakacje są już za nami.

Na początek, na koniec lub w trackie spaceru warto odwiedzić kawiarnię „Podmiejską”, zlokalizowaną w poczekalni dworca PKP od strony ulicy Warszawskiej.

Lokal prowadzony jest przez Filipa i Rafała, pasjonatów kawy, którzy skomponowali specjalne mieszanki kawy dobierając odpowiednio ziarna oraz określili sposób ich palenia, co oczywiście ma wpływ na smak i aromat kawy, który wypełnia całą poczekalnię.

Ich kawowe napoje komponowane są z Kaffa Sour Light i Kaffa Bitter Black.

Pierwsza to zestawienie trzech jasno wypalanych ziaren arabiki, o wyraźnie wyczuwalnych nutach cytrusów i orzechów. Druga to mieszanka czterech ziaren, wypalanych w dwóch etapach, w smaku łączy goryczkę ziarna indyjskiego i delikatnie kwasowe nuty ziaren południowoamerykańskich.

Oprócz kawy czekają kanapki, ciasta i oczywiście kieliszek dobrego wina.

Kawiarnia „Podmiejska” - Milanówek - poczekalnia dworca PKP od strony ulicy Warszawskiej

Wstecz