Magazyn Wine and You

Magazyn Wine And You

Nr 3-4/2016 czerwiec

Magazyn Wine And You - Nr 3-4/2016 - czerwiec

Kto najlepiej Cię ugości
na pokładzie samolotu ?

1. British Airways – to ta linia, jako pierwsza, wprowadziła usługę luksusowego przelotu, i to już w 1919 roku, na trasie Londyn – Paryż.

W tej chwili, najbardziej wyrafinowana opcja BA to podróż w klasie biznes Dreamlinera. Jest to zamknięty „przedział” dla ośmiu pasażerów. Każdy z nich, oprócz niestandardowo szerokiego fotela, ma do dyspozycji małą szafkę na garderobę, rozkładany schowek na bagaż, stolik, mini-komodę z lustrem do makijażu i dwa dodatkowe schowki. Pasażerowie mają do wyboru kilka filmów, do obejrzenia na 23 calowych ekranach. Obsługa serwuje łososia, homara i dorsza, do wyboru, z ciekawymi dodatkami. W cenę wliczony jest szampan Laurent-Perrier Grand Siècle, można też zamówić cappuccino.

Wady? Cóż, fotele obite są tkaniną, a nie skórą, a na pokładzie nie ma WiFi…..

2. Qantas Airlines – ten australijski przewoźnik był niegdyś częścią British Airways, ale rozstał się z BA, a związał kapitałowo z liniami Emirates (z Emiratów Arabskich), co spowodowało znaczne podniesienie standardów.

Na pokładzie Airbusa A380 znajdują się fotele klasy biznes, obracające się wokół swej osi, dzięki czemu pasażer może samotnie spoglądać w okno lub udzielać się towarzysko przy wspólnym z innymi pasażerami stoliku obiadowym. Każdy fotel rozkłada się na leżankę (o długości ponad 2 metrów). Dla zabicia czasu można użyć zestawu wirtualnej rzeczywistości Samsunga albo oglądać filmy na 17 calowym, dotykowym ekranie. W menu znajdują się pieczone ryby, warzywa, jogurty i świeże owoce. Uroku dodaje australijska obsługa, a także zestaw usług dodatkowych (np. spa) w poczekalniach klasy biznes na lotniskach.

Wady? Brak WiFi! A limit bagażu to 50 kg…..

3. Qatar Airways – to oni rozpoczęli wyścig w podnoszeniu standardu. I na razie są na jego czele. Bar na pokładzie A380 udekorowany jest żywymi, ciętymi kwiatami, a żyrandole wykończone prawdziwym złotem.

Fotele w klasie biznes mają blisko 40 cm szerokości, wykończone są mięciutkim pluszem i rozkładają się na pełnowymiarowe leżanki, a także wyposażone są w funkcję masażu. Pasażerowie dostają w prezencie piżamki i kapcie designerskiej firmy odzieżowej Missoni. Dla rozrywki otrzymują mały, dotykowy tablet, którym sterują swoim centrum zabawy, a podczas lotu mogą korzystać z WiFi. Filmy wyświetlane są na 26-calowym ekranie. Obsługa serwuje kawior w dowolnych ilościach oraz najlepsze podniebne trunki: Krug Grand Cuvée, Joseph Drouhin Clos de la Garenne Premier Cru Puligny Montrachet 2010, Château d’Yquem Sauternes Premier Cru Superieur 2008.

Wady? Hm, chyba za dużo kawioru….
Wstecz